• +420 415 240 240
  • info@klinovec.cz

Obtížnost stezek

V Trail Parku Klínovec naleznete stezky čtyř úrovní obtížnosti. Odpovídající obtížnost tak naleznou jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci a experti.

Stezky lehké obtížnosti (označené modrou barvou) jsou vhodné pro cyklisty všech věkových a výkonnostních kategorií i začínající cyklisty. Jezdec však musí mít alespoň základní zkušenost s jízdou na kole a musí být schopen kolo na stezce bezpečně ovládat.

Středně obtížné stezky (označené červenou barvou) jsou určeny cyklistům, kteří mají zkušenosti s jízdou v terénu po úzkých jednostopých stezkách a bezproblémově zvládají jízdu po lehkých stezkách v Trail Parku Klínovec.

Na stezky označené jako náročné (černá barva) se vydají pokročilí cyklisté s bohatými zkušenostmi s jízdou po úzkých lesních stezkách a vysokou úrovní dovednosti ovládání kola v terénu.

Stezky těžké obtížnosti (oranžová barva – freeridové a sjezdové tratě) jsou vhodné pouze pro technicky velmi vyspělé cyklisty s velmi vysokou úrovní dovedností v ovládání kola a bohatou zkušeností s vysoce technickým a extrémně náročným terénem. Jezdec musí bez nejmenších problémů zvládat jízdu po nestabilním a kluzkém povrchu, vysoké dropy, dlouhé a vysoké skoky, prudká klesání a jízdu po odkloněném svahu.

Věnujte pozornost informačním tabulím na nástupních místech Trail Parku Klínovec a vždy vybírejte stezky odpovídající vašim dovednostem, fyzické kondici a vybavení.