• +420 415 240 240
  • info@klinovec.cz

Často kladené dotazy

Cesta na Klínovec není složitá. Příjezd je možný přes Karlovy Vary a Jáchymov nebo přes Chomutov. Jezdci z německá přejíždějí hranici na Božím Daru nebo ve Vejprtech. Příjezdové mapy naleznete na této stránce. Můžete zadat místo vašeho bydliště a náš vyhledávač vám poradí, kudy se k nám nejlépe dostanete.

Tyto informace jsou dostupné na webových stránkách zde, a dále pak na centrálních informačních tabulích na nástupních místech Trail Parku Klínovec (horní a spodní stanice lanové dráhy Prima Express).

Parkování pro návštěvníky je zdarma. Zaparkovat můžete u dolní stanice lanové dráhy Prima Express (když jedete přes Jáchymov) nebo na vrcholu Klínovce, pokud přijíždíte z jiného směru.

V zájmu vlastní bezpečnosti a z také z důvodu zajištění bezproblémového výkonu myslivosti se pohybujte se po stezkách pouze v době od úsvitu do soumraku. V zimních měsících pokrývá většinu stezek natolik silná vrstva sněhu, že je nemožné po stezkách jezdit. Omezení provozu jednotlivých sekcí stezek může nastat z důvodu probíhající těžby dřeva, probíhajících pracích na stezkách nebo po kalamitních stavech (polomy).

Ne, pro jízdu na stezkách nemusíte platit žádné vstupné.

Na rozdíl od ostatních bike resortů s lanovkou není Trail Park Klínovec určen pouze zkušeným cyklistům. Lehké stezky jsou vhodné i pro začínající cyklisty a tedy i pro děti. Více informací o možnosti vyjet do Trail Parku s celou rodinou získáte zde

Informace o otevírací době naleznete ZDE.

V nabídce máme jednotlivé jízdy, bodové jízdné, časové jízdenky (1 - 3 dny) i sezónní jízdenky. Kompletní ceník naleznete na tomto odkazu.

Okolí nabízí mnoho možností ubytování. Doporučujeme apartmánový dům Swertia, který disponuje dvou až pětilůžkovými pokoji s vlastní kuchyní. Ubytovat se lze i v přilehlých obcích – Jáchymově, Loučné pod Klínovcem, Háji u Loučné pod Klínovcem nebo Božím Daru. Ze všech těchto míst dojedete na nástupní místo do 5 minut autem nebo maximálně do 15 minut na kole. Z Jáchymova se vydejte k dolní stanici lanové dráhy Prima Express, z Loučné pod Klínovcem, Háje nebo Božího Daru dojeďte k horní stanici lanové dráhy, kde můžete také parkovat. Ubytování můžete jednoduše poptat pomocí ubytovací formuláře dostupného z horní lišty těchto webových stránek.

Na lehké a středně obtížné stezky se můžete vydat s kvalitním horským kolem jakékoli specifikace. Není nutné mít kolo se zadním odpružením. Odpružená přední vidlice nebo široké pláště poberou menší nerovnosti, takže jsou výhodou. Na náročné stezky jsou vhodná především celoodpružená kola, tzv.trail biky. Těžké stezky si nejlépe užijete na enduru, freeridovém nebo sjezdovém kole.

Trail Park Klínovec disponuje dvěma půjčovnami horských kol a terénních koloběžek. Půjčovny najdete na obou nástupních místech Trail Parku v blízkosti dolní a horní stanice lanové dráhy Prima Express. Můžete si zapůjčit kola Author SU-MO s širokými plášti (fat bike). Pro děti jsou připraveny modely Author King Kong. Kola pro děti i pro dospělé jsou připraveny v několika velikostech. Rezervace kol je možné provést na telefonních číslech - +420 415 240 240, +420 607 071 980.

Ano, všechny návštěvníky prosíme, aby se řídili Provozním řádem a Pravidly chování na stezkách.

Než se k nám vydáte, zkontrolujte, že máte veškeré potřebné vybavení. Doporučujeme vám nahlédnout na tuto stránku, kde jsme pro vás sepsali seznam všeho potřebného.

Při jízdě na stezkách může dojít k nehodě a zranění. V takových případech je nutné přivolat na pomoc Horskou službu, která zraněného transportuje z lesa na místo, kam může přijet odborná lékařská pomoc. Telefonní číslo na Horskou službu je + 420 1210.

Pro snazší určení polohy zraněného na stezce jsme u stezky umístili 120 cm vysoké sloupky. Každý sloupek obsahuje štítek s unikátním číslem (např. na modré stezce 101 – 176), které je nutné dispečerovi Horské služby sdělit. Sloupky jsou od sebe umístěny ve vzdálenosti několika set metrů (nejčastěji cca 350 metrů), Horská služba je tak schopna s velikou přesností identifikovat polohu zraněného.

Nebuďte lhostejní a zraněným na stezce pomozte s přivoláním pomoci tak, že dojedete přivolat Horskou službu k nejbližšímu sloupku. Pokud jste sloupek nedávno minuli, vracejte se k němu s velikou opatrností pěšky a kolo veďte stranou – budete se pohybovat v protisměru a jezdec přijíždějící shora vás nemusí spatřit a může dojít k další kolizi.

Vždy u sebe při jízdě na stezkách mějte nabitý mobilní telefon pro přivolání pomoci. Horské služby.

Provoz stezek není výrazným způsobem omezen ani při dílčích opravách nebo výukových lekcích. Není problém přijet a zajezdit si. Aktuální informace jsou dostupné na internetu a také na centrálních informačních tabulích na nástupních místech Trail Parku Klínovec. Sjezdová trať může být pro veřejnost mimo provoz maximálně párkrát do roka a to v době pořádání závodů.

Informace o tom zda-li jsme v provozu naleznete na hlavní stránce tohoto webu.