• +420 415 240 240
 • info@klinovec.cz

Doporučené vybavení na stezky

Než vyjedete na stezky, zkontrolujte, že máte veškeré potřebné vybavení. Doporučujeme vám nezapomenout na následující:

 • Přilba na kolo a boty vhodné na jízdu v terénu.
 • Vak na vodu nebo láhev na kolo. Doporučujeme vozit vak, u kterého můžete i při pití ponechat obě ruce na řídítkách.
 • Svačinu a pití. Většina stezek vede lesem. Provozy s občerstvením můžete využít na nástupních místech na začátku stezek na vrcholu Klínovce i v cíli stezek. Na vrcholu Klínovce v blízkosti nástupního místa naleznete restauraci U staré lanovky, v blízkosti dolní stanice lanové dráhy Prima Express můžete využít služeb Jägermeister stanu s občerstvením.
 • Náhradní duši nebo lepení, pumpičku a základní nářadí. Často se také zapomínají ty části kol, které je třeba odebrat před složením kola do auta.
 • Vhodné oblečení, které je možné vrstvit. Pohybujete se na nejvyšším vrcholu Krušných hor. Počasí v létě je pro cyklistiku více než příznivé, ale může se rychle měnit. Klimatické a povětrnostní podmínky se mohou výrazně změnit. Proto je sebou vhodné vozit i další vrstvu, náhradní suché oblečení a ponožky a nepromokavou bundu, která neprofoukne.
 • Mapa stezek. Ačkoli jsou stezky dobře značené, pomáhá k vaší orientaci v terénu a můžete díky ní lépe plánovat kombinace stezek. Mapy jsou k dispozici zdarma na pokladnách Trail Parku Klínovec a v provozovnách s občerstvením. Mapu si také můžete sami vytisknout – naleznete ji na tomto webu.
 • Mobilní telefon. V případě úrazu budete schopni přivolat Horskou službu. Vaši přesnou polohu určíte pomocí kódového čísla na sloupcích značení, které jsou v pravidelných intervalech umístěny podél stezky.
 • Pro jízdu na stezkách v Trail Parku Klínovec je nutné použít kolo i ostatní vybavení ve výborném technickém stavu. Na lehké stezky je vhodné horské kolo s odpruženou přední vidlicí. Informaci o doporučeném vybavení na všechny druhy stezek naleznete na informačních tabulích na nástupních místech Trail Parku Klínovec. Před jízdou samotnou také zkontrolujte i stav vašeho kola i vybavení!

Zkontrolujte své vybavení!
Pro jízdu na stezkách v Trail Parku Klínovec je nutné použít kolo i ostatní vybavení ve výborném technickém stavu.

 1. Nošení cyklistické přilby je povinné. Ujistěte se, že Vaše přilba je ve výborném stavu, a že je správně seřízena. Doporučena je i další ochrana – rukavice, chrániče páteře, loktů a kolen. Pro jízdu na těžkých a velmi těžkých stezkách je povinná integrální přilba s neodnímatelným chráničem brady, chránič páteře, kolen, loktů a rukavice. Vhodným vybavením jsou brýle rukavice, kalhoty na sjezd, chrániče hrudníku, krční páteře, klíčních kostí, ramen a holení.
 2. Zkontrolujte stav rámu kola kvůli případným prasklinám a jiným poškozením.
 3. Zkontrolujte stav brzd. Dvě funkční brzdy jsou pro jízdu na stezkách povinností.
 4. Zkontrolujte pevné uchycení předního i zadního kola.
 5. Zkontrolujte řízení kola. Hlavové složení a představec nesmí mít žádnou vůli. Řídítka a madla musí být pevná a bez možnosti pootočení.
 6. Zkontrolujte stav předního a zadního kola. Používejte pouze pneumatiky s dostatkem vzorku, bez trhlin a odřenin na bocích pneumatiky. Ráfky musí být bez poškození, výplet kola musí být pevný a nepoškozený.
 7. Sedlo musí být řádně upevněno.